مشاوره و تست ازدواج در مشهد

برای مشاوره و رزرو وقت با سامانه الو روانشناس تماس بگیرید

09154433487

 جلسه مشاوره، زدن تست های مخصوص قبل از ازدواج و برگزاری جلسات آموزشی مهارت ارتباطی، خدمات ارزشمند مرکز مشاوره مشهد برای دختران و پسران است.
مشاوره و تست ازدواج در مشهد

چرا مشاوره قبل از ازدواج مهم است؟

دریافت مشاوره قبل از ازدواج امروز دیگر به صورت یک الزام در آمده است. در گذشته که حضور در این جلسات چندان باب نبود، دختر و پسر بعد از ازدواج با شرایط پرتلاطمی روبرو می شدند که پیش از آن خود را برایش آماده نکرده بودند. پدران و مادران این گونه متصور بودند که فرزندانشان باید با مسائل و اتفاقات پیش رویشان مشابه آنها عمل کنند. غافل از اینکه این فرمول ها تاریخ انقضا داشته و دیگر به درد نمی خورند. این مسئله موجب می شد که کم کم آمار شکایت ها، اختلافات، دعواها و همچنین طلاق، بالا بگیرد. این تنش ها، لزوم گرفتن مشاوره قبل از اقدام برای ازدواج و جلوگیری از مشکلات ثانویه را، به اثبات رساند. جلسات مشاوره قبل از ازدواج برای کنترل شرایط به کمک روانشناس حاذق، برگزار می شوند.

جلسه مصاحبه بالینی قبل از ازدواج

در جلسه مصاحبه اولیه، دختر و پسر به معرفی خود و ویژگی هایشان می پردازند. در طول این جلسه روانشناس به طور دقیق و جامع به بررسی نکات و موارد قابل اهمیت می پردازد. این موارد، از بین صحبت هایی که هر یک از آن دو به دست می آیند. الزاماً نیاز نیست که طول مدت مکالمه دختر و پسر در این جلسه به طور مساوی و برابر باشد. چرا که همگی رفتارهای دختر و پسر در این جلسه مورد ارزیابی روانشناس قرار می گیرند و توجه به میزان مشارکت کلامی آن دو در این جلسه نیز، بخش مهمی از این ارزیابی به شمار می رود.

تست روانشناسی برای ازدواج

تست های روانشناسی می توانند تا میزان قابل توجهی به پیش برد جلسات مشاوره قبل از ازدواج کمک کنند. انتخاب تست مورد نیاز، به صلاحدید روانشناس بالینی صورت می گیرد. برای این منظور سوالات مدنظر به دختر و پسر داده می شود و باید جواب را با دقت و تمرکز بزنند. برای این منظور توصیه بر این است که در محیطی آرام و ساکت تست ها پاسخ داده شوند. همچنین از طولانی کردن بیش از حد طول مدت زمان پاسخ دادن به سوالات باید اجتناب نمود و نباید تست را به صورت بریده بریده و در فواصل زمانی پاسخ داد. نتیجه تست بعد از تفسیر توسط روانسنج، به مشاور تحویل داده می شود تا با توجه به ارزیابی های صورت گرفته، جلسات مشاوره بعدی برگزار شود.

مشاوره قبل از ازدواج

در جلسات مشاوره قبل از ازدواج، می توان به بسیاری از مسائل و اتفاقاتی که قرار است بعد از ازدواج بیفتد، مسلط تر شد. در این جلسات دختر و پسر یاد می گیرند آگاهی هایشان نسبت به یکدیگر را بالا ببرند. این امر به بهبود روابط بین شان کمک می کند. حضور در این جلسات علاوه بر کاستن احتمال بروز تنش و دعواها در زندگی زناشویی، آمار طلاق و جدایی ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. جهت دریافت وقت مشاوره ازدواج در مرکز مشاوره مشهد با واحد پذیرش ارتباط بگیرید.


مشاوره حضوری روان شناسی در مشهد
مشاوره تلفنی روان شناسی
مشاوره رایگان روان شناسی

 

مشاوره و تست ازدواج در مشهد

 
 
 
  
الو روانشناس
  
 
ALO/RAVANSHENAS
 

© Copyright Qode Interactive. This is a part of R.C.C theme.

 

Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1

 

 

 

سلام من اپراتور سامانه الو روان شناس هستم چطور میتونم کمکتون کنم ؟ اگر سوالی دارید و ما آنلاین نیستیم با شماره 09154433487 در واتساپ ما در ارتباط باشید

.. در واتساپ با ما در ارتباط باشید
Close and go back to page